top of page
  • תמונת הסופר/תAngel S

שגרת טיפוח חורף לעומת שגרת טיפוח קיץ

עודכן: 28 בספט׳ 2020

בשבילי, טיפוח העור והגוף שווה לטיפוח הנפש וביטוי הכי מוצלח של אהבה עצמית טיפים כלליים ובסיסיים לטיפוח העור (גברים נשים חדי קרן ומה שבינהם): 🌸שתו מים ושמרו על תזונה מאוזנת, אלו אחראים על נראות העור לא פחות מתכשירים בשימוש חיצוני. 🌸בדקו כל כמה זמן מה העור צריך עכשיו. בעונות מעבר השינויים משפיעים על העור שלי מהר ומעדיפה להיצמד למוצרים מוכרים במקום לנסות חדשים בתקופה של חוסר איזון. 🌸חוסר איזון הורמונאלי ותזונתי, סטרס ותרופות משפיעות על מצב העור לכן אני מעדיפה להשתמש במוצרים טבעיים שלא יוצרים גירויים.(לא תמיד מוצאת מה שצריכה ויוצא שמתפשרת על משהו מהפארם, אבל תמיד לא מנוסה על בעלי חיים) 🌸לא להעמיס על העור. אם מורחת מסיכת חימר ירוק לניקוי עמוק, לא אוסיף על זה שטיפה בסבון פחם פעיל ואחר כך פילינג גרגרים. לעור שלנו לוקח זמן להתחדש; גם אקסטרא לחות לא תורם לעור, אין סיבה למרוח שמן רוזהיפ, שמן שקדים ומעליו קרם לחות "כבד" ולקינוח ויטמין E. העור שלנו לא בעל יכולת ספיגה אינסופית. *קיימות שיטות ניקוי וטיפוח העור שכוללות יותר משניים- שלושה שלבים, בעיקר שיטות טיפוח קוריאניות - אני לא מנוסה בהן מספיק כדי לכתוב או להמליץ עליהן והעדפה אישית שלי להחזיק ולהשתמש בכמה שפחות מוצרים. יש שיטות של מריחת אותו החומר במספר שכבות - גם בטכניקה זו אני פחות מנוסה ולכן לא ארחיב עליה, אני מדברת על שגרת טיפוח בסיסית ומינימלית. 🌸טיפוח העור זו שגרה שבונים ומשקיעים בה כל יום ולא פעם בשבוע העמסת מוצרים על עור הפנים; כמו שאכילה, שתייה ושינה אלו פעולות שמבצעים יומיום. טיפוח העור = תזונה לעור. שגרת טיפוח עור הפנים - חורף לעומת קיץ

בבניית שגרת טיפוח יש לקחת בחשבון סוג עור, מה מטרת הטיפוח ומה מצב עור ברגע נתון.

העור שלי מעורב, רגיש ומשתנה לפי עונה. בעונות מעבר נוטה ליובש. לפי מה בחרתי מוצרים לקיץ וחורף? ההבדל במוצרי קיץ וחורף תלוי במה שאני רוצה להשיג מהמוצרים - למה העור שלי זקוק בכל עונה?

בקיץ העור נוטה לשומני לכן המוצרים שמשתמשת בקיץ בעלי מרקם קליל, יותר מסכות ניקוי,פילינג עמוק ומקדמי הגנה.

בחורף העור נוטה ליובש ואדמומיות בגלל הקור והרוחות של ירושלים, לכן משתמשת בהזנה ולחות במרקם כבד ומסיכות פילינג עדין לחידוש העור. בעונות מעבר העור נוטה ליובש לכן דואגת לשגרת טיפוח בסיסית + חידוש העור והמון לחות והזנה. עונות מעבר זו תקופה שמשתדלת לא להתנסות במוצרים חדשים כי העור מחורפן גם ככה.

שגרת טיפוח בוקר כוללת אצלי שטיפת פנים בסבון והחזרת לחות. ☀️בקיץ - סבון פנים תה ירוק של ספירולינה*, קרם לחות גרניום של היילו ומעליו מקדם הגנה של ערוגות. כדאי להמתין 5 דקות עוד עד ספיגה מלאה בין שכבות. כשהעור במצב טוב מבחינת לחות מורחת רק מקדם הגנה של ערוגות המכיל גם לחות, במידה ומתאפרת המקדם משמש כבסיס דיי טוב. במהלך היום משתמשת במי וורדים והממליס של היילו** - מיועדים לניקוי, אני משתמשת לרענון והרגעת העור ושמירה על איפור ללא תחושה שמנונית לאורך היום. לגוף - דאודורנט סטיק של ערוגות וקרם גוף קליל, למשל קרם גוף של טוליפ נטורל שכתבתי עליו כאן. אם יוצאת לשמש בבגדים קצרים מתמרחת בקרם הגנה, למשל של ערוגות (האריזה מעיצוב ליין קודם)


❄️בחורף - ג'ל ניקוי פנים נים וכורכום של הימלאיה*, שמן שקדים בכבישה קרה ובמידה העור מאוד יבש (שזה רוב החורף) מוסיפה קרם לחות גרניום של היילו, כ- 10 דקות לאחר מריחת שמן שקדים בטפיחות עדינות על העור. חשוב לזכור להחזיר לחות גם לאזור גרון ומתחת לאוזניים, זה איזור שנשטף יחד עם הפנים (אצלי לפחות) ומיובש מהניקוי כמו הפנים. מי שמתאפר\ת זה האיזור של הטשטושים בין פנים וצוואר. בחורף מסתובבת קבוע עם חמאת שיאה בקופסית בשביל יובש בידיים ושפתיים. לגוף - דאודורנט קרם של מיכל סבון טבעי, שמן שקדים או שמן עיסוי טיפולי של הגן הנעלם.

שגרת טיפוח ערב כוללת אצלי הורדת איפור אם יש, שטיפה וניקוי והחזרת לחות. שגרת ערב כוללת מסיכה או מוצר לחות לשימוש ערב בלבד בגלל מרכיבים שגורמים לרגישות העור בחשיפה לשמש (ויטמין C, חומצות שונות). לפעמים משתמשת במוצר בודד לניקוי ואז החזרת לחות, לפעמים שגרת טיפוח ערב כוללת כמה שלבים של ניקוי וכמה שלבים של החזרת לחות, למשל הערכה של פיקסי שכוללת פילינג גרגרים+ כימי, טונר ובאלם וורדים. אני אוהבת ערכות מובנות כמו של פיקסי, וגם לבנות לעצמי שגרה ממוצרים שאוהבת - למשל מסיכת אנזימים של אלבה בוטניקה, שמן רוזהיפ של NOW וקרם לילה קומפרי של היילו.

שגרת טיפוח ערב חורף וקיץ
שגרת טיפוח ערב חורף וקיץ

☀️בקיץ- הורדת איפור עם חלב פנים\ שמן זרעי ענבים במידה והתאפרתי, שטיפה בסבון פנים ולפעמים מסיכת ניקוי עמוק (בעיקר מסיכות מחימר ירוק\בוץ ים המלח), החזרת לחות בעזרת שמן רוזהיפ וקרם לחות לילי* עם המתנה של כ- 10 דקות בין שכבות. קרם עיניים של אננדה**\ קרם עיניים נר הלילה של היילו עבדו טוב בקיץ וחורף אחרונים.

❄️בחורף - הורדת איפור עם שמן זרעי ענבים\ שמן שקדים, שטיפה בסבון פנים ולפעמים מסיכות פילינג גרגרים עדין או פילינג משולב - למשל המוצר של פיקסי PEEL & POLISH שמומלץ בשימוש לילי בלבד או מסיכת פנים של אלבה בוטניקה Papaya Enzyme. החזרת לחות לעור משתנה לפי צורך - חורף קודם השתמשתי בסרום וקרם פנים ויטמין C של ספירולינה - המוצרים לא קיימים יותר לפי מה שראיתי באתר. החורף הזה השתמשתי בעיקר בשמן רוזהיפ\ שמן שקדים כסרום לילי וקרם לחות לילי* לפחות כ10 דקות לאחר מריחת שמן (בטפיחות עדינות).


*מוצרים שמחפשת להם תחליף - ~ סבון תה ירוק ספירולינה פול לייף - מה שהיה לי קיץ קודם שייך לליין ישן ואת החדש לא ניסיתי ~ קרם עיניים של אננדה ביו קוסמטיקה** - היה מאוד טוב אבל כרגע מחוץ לתקציב שלי לכן מחפשת תחליף ~ קרם לילי כרגע מנסה את קומפרי של היילו, עדיין לא גיבשתי חוות דעת סופית אבל ההתרשמות ממנו טובה. לפני השתמשתי בשאריות קרמים שמיועדים ליום אבל היו "כבדים" מדיי ליומיום. ~ ג'ל ניקוי פנים של הימלאיה - בהתחלה הרגשתי מעולה עם המוצר ואחרי חודשיים שימוש נוצר גירוי ויובש, חיפשתי מוצר במרקם ג'ל במחשבה שמייבש את העור פחות מסבון רגיל. **התקבל לסקירה מהמותג בעבר - רכשתי מכספי מי וורדים לקיץ הקרוב כל המוצרים לא מנוסים על בעלי חיים.🐶 🐱 🐭 🐹 🐰 🦊 🦝 🐻 🐼

אין לי לינקים רווחיים ובמידה ויהיו אדאג לציין זאת.

הסקירה שכתבתי היא דעתי האישית על המוצרים, איני קוסמטיקאית או רופאה. משתפת את הניסיון שלי עם המוצרים וכיצד בונה שגרת טיפוח לעצמי.

 

סקירה למוצרים שאהבתי\ מנסה מספיק זמן כדי לגבש דעה (חלק מהמוצרים סקרתי בעבר בעמוד פייסבוק וחלק מנסה כרגע וטרם גיבשתי דעה) מוצרי ערוגות טיפוח אורגני 🤍דאודורנט סטיק פטשולי -לפני שנה ניסיתי לראשונה דאודורנט טבעי בסטיק. עד אז ניסיתי טבעיים בקרם מריחה מתוך צנצנת, לקראת הקיץ אחד הפסיק לנטרל ריח והשני נזל מהחום, אז יצאתי למסע אחר דאודורנט לקיץ; כזה שמנטרל ריח לא גורם לגירוי ונוח לשימוש... אני מתחילה להזיע רק מלנשום כבר באמצע מאי. המבחן הגדול שהדאודורנט עבר בהצלחה - הופעת מטאל באוויר הפתוח ביולי, 5 שעות הצטופפות של אנשים מיוזעים. חזרתי הכי פחות מסריחה מכל ההופעות שזכורות לי EVER.

מבחינת שימוש ומרקם - שימוש ממש נוח כמו דאודורנט סטיק רגיל. מסובבים קצת בתחתית עד שיוצא חומר ומורחים. מרקם מעט יותר גרגירי ממה שאני רגילה אבל לא בצורה קריטית. לא שורט או פוצע, היה לי חשש לגבי זה לפני השימוש.

מיועד ליצירת מרחב נשימה נעים סביבכם ושמירה על קשרים חברתיים גם בקיץ 🤣😎

מכיל שמן זרעי ענבים, שמן חמניות אורגני, שמן קוקוס אורגני, סודה לשתייה ללא אלומיניום, קורנפלור אורגני לא מהונדס גנטית, שעוות זיתים אורגנית, חמאת שיאה אורגנית. שמנים אתריים-לבנדר צרפתי טהור, פצ'ולי.

זמין לרכישה באתר שלהם או בנקודות מכירה.

מזכירה שדאודורנט אינו תחליף למקלחת. 🤍קרם הגנה אורגני לפנים 30SPF - השתמשתי בו כל קיץ- סתיו 2019, נרכש בנקודת מכירה בירושלים

קרם הגנה קליל ולא שמנוני, נספג מהר ומשמש אחלה בסיס לאיפור. יש ימים שאני מורחת קרם לחות לפני המקדם הגנה ויש ימים שלא, תלוי בעיקר בתחושה של העור בבוקר. הריח עדין ומזכיר לי פרחים וניקיון - אבל לא דומיננטי כדי שאכריז עליו כריח נשי - ובכלל הגישה שלי שכולם יכולים להשתמש בטיפוח בריח פרחוני, גברים נשים ומה שבינהם.

משהו משמח קרה לי מאז שאני משתמשת בקרם- חלק גדול מהפצעוני קיץ שלי נעלמו...פצעונים שהופיעו כל קיץ בגלל שילוב של זיעה+מקדם הגנה שמנוני או כזה שסותם את נקבוביות העור. יש מצב שזה בזכות האבץ, אני לא מבינה מספיק בחומרים בשביל להכריז שזה בזכות האבץ, בכל מקרה זה משמח אותי 😁😁 יש לי עור מעורב שומני ורגיש, מצאתי מקדם הגנה שעובד טוב עם העור שלי וגם עם איפור.

מכיל מים מזוקקים, תמציות צמחי מרפא ארומטיות, אקסטרקט תה ירוק אורגני, תמצית אצה אדומה (אקטסנטין), שמן חוחובה אורגני,תמצית ארגן אורגני, חמאת שיאה אורגנית, מינרלים פיזיקאליים  - אבץ (לא ננו) טיטניום(לא ננו) ,ויטמין E טבעי (TOCOBIOL C), עמילן תירס, תמציות צמחים, שמנים אתריים.

זמין לרכישה באתר או בנקודות מכירה. 🤍קרם הגנה אורגני לגוף - קניתי אותו קיץ קודם בעקבות המלצות וניסיון טוב עם מקדם הגנה לפנים.

עד אז השתמשתי במקדם הגנה לתינוקות שרכשתי בפארמים - רובם אמורים להכיל כמה שפחות כימיקלים וחומרים מזיקים, SPF ומסנני קרינה קרינה גבוהים, בכל זאת מיועדים לעור הכי עדין ורגיש. חסרון עיקרי של מקדמי ההגנה האלו מבחינתי- שמנוניות ותחושה כבדה על העור, "הלבנה" של העור ותחושה דביקה.

לשמחתי מקדם הגנה של ערוגות שונה ועמד בציפיות שלי 😁

מרקמו קליל, ריח עדין שמזכיר פריחה ואביב, נמרח ללא "הלבנה" של העור נספג בקלות ובכללי התחושה כאילו לא מרחתי כלום, אני אוהבת 😍😍😍😍

גם במריחות חוזרות באותו היום העור נשאר רך נעים ולא שמנוני.

מיועד להגנה על העור מפני נזקי השמש, מתאים לתינוקות וילדים, היפואלרגני. מניסיון לא ממליצה למרוח אותו על הפנים, לי היה קצת כבד, יש להם מקדם הגנה לפנים ועכשיו משתמשת בחבילה השנייה שלהם שקניתי.

מכיל תמצית תה ירוק, שמן זית, חמניות, וקוקוס אורגניים להזנה, חמאת שיאה ושמן ארגן אורגניים כמקדמי הגנה יחד עם אבץ (שאינו ננו), שמן יסמין, גליצרין אורגני, ויטמין E טבעי.

זמין לרכישה באתר שלהם ובנקודות מכירה. *האריזה הלבנה מליין הישן, בליין חדש האריזה בצבע ירוק כהה.

מוצרי היילו קוסמטיקה הרבליסטית 🤍מסיכת חימר ירוק ואצות לניקוי עמוק ופילינג - הריח מזכיר תרחיף אכינציאה שלהם. מרקם קליל יחסית למסיכת חימר. בשימוש ראשון ושני לא הרגשתי שהמוצר עושה משהו, פילינג עדין מאוד וניקוי עור רגיל. בשימושים הבאים שמתי לב שיש תחושת קרירות ומעט עקצוץ בפנים, בעיקר באזורים עם פצעונים. הפילינג מאוד מאוד עדין יחסית למה שאני רגילה (פילינג של פיקסי שמשלב פילינג גרגרים+כימי עדין). העור נותר נקי, רענן וזוהר, ללא תחושת ייבוש שאני רגילה אליה לאחר מסיכות חימר ירוק. לאחר שימוש עור נראה נקי ומרגיש חלק ורענן.

מיועד לחידוש העור, הענקת לחות וברק. מתאימה לכל סוגי העור, לדעתי המסיכה תתאים מאוד לעוד עדין, רגיש ומגורה. פילינג עדין ללא תחושת "קרצוף" בעור ועם זאת אפקטיבי 😁

מכיל חמאת שיאה לריכוך והזנה, כוכבית מצוייה(סטלריה) כצמח אנטי דלקתי המרגיע גירויים בעור, תמצית אכילאה לחידוש רקמות, חימר ירוק לניקוי, אצות, שעווה צמחית, שמן נר הלילה, שמן זרעי בוראז'.

זמין לרכישה דרך האתר שלהם או בנקודות מכירה

🤍מי פנים הממליס ורדים לחיזוק ומתיחת העור - הדבר הראשון שמשך אותי זה ריח ורדים כמובן 😍😍

לקח לי תקופה לנסות את המוצר, התנסתי במוצר בתור מי פנים שמרססים ומשאירים להיספג אחרי ניקוי פנים ולפני הנחת קרם לחות. המים נספגים מהר, מרגיעים ומחליקים את העור, ומתקבל מראה ותחושה של נקבוביות מצומצמות; בקיץ ממש רואה הבדל בעור שלי (מעורב) שנוטה לשמנוני עם נקבוביות פעורות.

שימוש נוסף שניסיתי לתקופה זה מי פנים לניקוי לאחר הסרת איפור, מרססת על פד כותנה/ מטלית רב פעמית ומנקה את הפנים, התוצאה על העור שלי- תחושה ומראה עור חלק יותר, נקי ולא מיובש.

השימוש המועדף עליי הוא בתור מרענן באמצע היום 😍😍

בקיץ לרוב מתאפרת קליל אם בכלל , תמיד עם קרם הגנה גם כשיוצאת "רק לשתי דקות", ותמיד באמצע היום היה לי מראה "מיוזע" גם שישבתי כל היום במשרד. כמה שפריצים ממי ורדים ותחושת השמנוניות מתאזנת, מבחינת מראה העור שלי נראה פחות מבריק ומזיע - ככה אני אוהבת 😍

ניסיתי על איפור מלא, לא הרס/המיס/ קלקל את המראה או עמידות. מסתובבת עם בקבוקון מי יורדים לכל מקום. (בקבוקון שפריצר שקניתי בביוטיקר, מיועד לבושם; אני העברתי קצת ממי פנים וזה נוח כי נכנס לכל כיס)

תוהה (גם שנה אחרי פעם ראשונה שנחשפתי למוצר) האם יש בושם/ מי גוף בדיוק בריח הזה?

מיועד לחיזוק ומתיחת העור, ניקוי או רענון במהלך היום- גם על פנים מאופרות

מכיל תמצית וורדים לכיווץ ניקוי וריח ,מי הממליס לכיווץ ומתיחה של העור (בנוסף לצמח יש תכונות נוגדות דלקת - טוב לפצעונים), מי פריחת התפוז לריח והרגעת העור.

זמין לרכישה באתר שלהם ובנקודות מכירה.

🤍קרם לחות גרניום לאיזון עור הפנים - הקרם מעולה לעור שלי ומשתמשת בו ברצף מתחילת 2019 (חוץ מהפסקה קצרה לצורך ניסוי) קרם בוקר קבוע שמתאים לכל השנה. לדעתי חיסלתי עד עכשיו 4-5 אריזות רק של המוצר הזה. משתלב היטב בכל שגרת טיפוח- חורף קיץ ועונות מעבר בחורף מורחת שמן זרעי ענבים\ שמן שקדים לפני קרם הלחות, בקיץ מורחת מקדם הגנה מעל קרם הלחות. בעל מרקם קליל אך עם זאת מעניק לחות, ריח לימון-גרניום קלסי ובאמת איזן לי את הפנים (עור רגיש, אדמומיות, מעורב). הפסקתי איתו למספר שבועות לראות אם יש שינוי בעור שלי... פצעונים אדמומיות גירויים וחוסר איזון חזרו בגדול.

מכיל חמאת שיאה, שעוות דבורים, שמן זרעי גזר, שמן נר הלילה, שמן אבוקדו, שמן גרניום, שמן זרעי בוראג'.🌸🌹🍀🍁

זמין לרכישה באתר שלהם ובנקודות מכירה.

🤍קרם לילה משקם קומפרי - המוצר היה בהתנסות, סקירה בפוסט 🤍דאודורנט קרם מיכל סבון טבעי - דאודורנט פרחוני בניחוח לוונדר וילנג- ילנג

רושם ראשוני היה לא מוצלח לפני כמעט שנה, קניתי דאודורנט קרם בשיא הקיץ והפורמולה לא עמדה בתנאי המדבר שחייתי בו, בקצרה הכל נזל בשיא הקיץ.

לעומת זאת בחורף הפורמולה מוצלחת ונעימה, מרקם קרם מעניק לחות והזנה שמרגישים מעולה בחורף שמייבש את העור (בקיץ הדאודורנט נתן תחושה "כבדה" ושומנית מדיי).

משתמשת מספר חודשים ומרוצה, נטרול ריח זיעה ללא סתימת נקבוביות והעור נותר באותו מצב לאורך כל השימוש (כ 4 חודשים). יש דאודורנטים שעם הזמן מתפתחת לי רגישות אל אחד החומרים, בעיקר אלו הנמכרים ברשתות הפארם וזו סיבה העיקרית שעברתי לדאודורנטים מחומרים טבעיים.

מעולה לי בשימוש חורף ❄️❄️❄️

המוצר קיים ב 4 גרסאות :

בניחוח פרחוני🌸 (מה שרכשתי)

בניחוח אורנים🌲 (ממותג כדאודורנט לגבר)

בניחוח קלאסי (מבחינת ריח מכיל שמנים אתריים של לוונדר, לימון, הדס, רוזמרין ואקליפטוס)

דאודורנט ללא ריח - לעור עדין או מי שמעדיף ללא ריח.

מיועד למניעת ריח הזיעה ללא חסימת נקבוביות העור.

מכיל חמאת שיאה אורגנית, סודה לשתייה, קורנפלור, חמאת קוקוס, שמן שקדים מתוקים, שמן אתרי לוונדר, שמן אתרי גרניום, שמן אתרי תפוז, שמן אתרי ילנג-ילנג.

זמין לרכישה בנקודות מכירה או באתר

🤍שמן עיסוי טיפולי של הגן הנעלם - הקדמה למי שלא מכיר אותי אישית - אני סובלת מכאבים כמעט תמידיים בגלל הפיברו וכבר כמה זמן חיפשתי משהו טבעי להחליף את המשחות של הפארם (שמכילות חומרים לא הכי סימפטיים לעור וגורמים לנזקים בטווח הארוך)

מצאתי בפייסבוק (לפני יותר משנה) דרך המלצה של נירית על שמן עיסוי שנרקח לפי הצרכים שלה ועוזר עם הכאבים (שווה לעקוב ולהצטרף לקבוצה שלה), יצרתי קשר עם עינב המקסימה, היא הקשיבה לכל צורך והעדפה שלי, ובסוף קיבלתי שמן כיפי בהתאמה אישית.

בהזמנה ראשונה העדפתי ריח שהוא שילוב של חריף ומרענן ועם זאת חם וביתי (שילוב של מנטה, פלפל וסנדלווד), על בסיס שמן זרעי ענבים, שמן המפ ועוד כמה שמנים אתריים, נספג בקלות. הזמנה שנייה ביקשתי שמן לאותה מטרה בריח פרחוני- וקיבלתי. כבר 2 חורפים זה המוצר מאסט שלי.

כמובן שעינב יכולה לרקוח שמן עם ריח מתוק או לימוני, לשימוש שונה משלי, צרו איתה קשר לפרטים.

בנוסף לשמן יש לה מסיכות קרמים ועוד מוצרים -כל הזמן עובדת על משהו חדש ולא מפסיקה להפתיע.. עדיין לא ניסיתי אותם אז לא יכולה לחוות דעה.

זמין לרכישה דרכה 🤍סבון פחם פעיל ושמן עץ התה של אדווה אוצרות מהטבע (סבונטו לשעבר) - המוצר היה בהתנסות, סקירה בפוסט על מוצרי מותגים בינלאומיים מעדיפה לא לכתוב סקירות, לא כי חלילה הם גרועים אלא כי להם יש מספיק "במה אינטרנטית" ומעדיפה לקדם מותגים מקומיים שמיוצרים בארץ ועסקים קטנים.

 

הסקירה הינה דעתי האישית. במידה ואקבל כל תשורה ממותג אציין זאת הלינקים המצורפים אינם לינקים רווחיים, במידה ויהיו כאלו אדאג לציין. המותגים אינם מנוסים על בעלי חיים😻😻💖💖💖 בעלי מותג טיפוח טבעי ומעוניינים בשת"פ? מעוניינים שאפרסם את הסקירות שלי באתר/ עמוד שלכם? כתבו לי במייל או בצ'אט ⛔️אין להעתיק את הטקסט בשלמותו או חלק ממנו/ תמונות ללא אישור בכתב ומראש.⛔️ #טיפוח_טבעי #קרם #סבון #מסיכת_פנים #היילו #ערוגות #מיכלסבוןטבעי #שגרת_טיפוח #מקדם_הגנה

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page